Pakiet Visual CAD/CAM 

VisualMILL

nasz flagowy pakiet oprogramowania CAM, jest idealny do obróbki form, matryc i oprzyrządowania, szybkiego prototypowania i obróbki ogólnej. Zawiera obszerną bazę (ponad 300) darmowych postprocesorów i generator do tworzenia własnych postprocesorów.

VisualTURN

służy do programowania dwuosiowych centrów tokarskich. Ten moduł obejmuje obróbkę zgrubną i wykańczającą toczenia, obróbkę zgrubną i wykańczającą rowków, gwintowanie, przecinanie, obróbkę otworów i bezpłatne postprocesory.

VisualNEST

to rozwiązanie do optymalnego układania i dopasowywania kształtów geometrycznych do arkuszy materiału podstawowego. NEST Zapewnia dwie podstawowe możliwości zagnieżdżania:  Rectangular Nesting oraz True Shape Nesting.

VisualART

to moduł służący do przekształcania grafiki w geometrię odpowiednią do obróbki. Wprowadza nowe techniki modelowania kształtów artystycznych przy użyciu obrazów bitmapowych. Używany w połączeniu z narzędziami do modelowania 3D VisualCAM, oferuje uzupełniający zestaw technik modelowania do projektowania biżuterii, tworzenia płaskorzeźb i modeli.

VisualMESH

oferuje wydajne, łatwe i automatyczne narzędzia do czyszczenia, redukcji, udoskonalania i przygotowywania danych siatki 3D do dalszych zastosowań, takich jak obróbka NC i drukowanie 3D. Połączenie funkcji importu plików programu VisualCAD ​​z narzędziami do przygotowywania danych programu VisualMESH umożliwia użytkownikowi tworzenie czystych, precyzyjnych i prostych siatek z niemal każdego głównego formatu 3D.

VisualCAD

VisualCAD to nowoczesne oprogramowanie z intuicyjnym interfejsem, które ułatwia tworzenie krzywych 2D i 3D, powierzchni 3D, brył i siatek. Dzięki bogatemu zestawowi narzędzi do manipulacji geometrią oraz szybkiemu cieniowaniu i renderowaniu, jest idealne dla nowicjuszy w dziedzinie CAD oraz do celów edukacyjnych. Możliwość importu plików takich jak DXF/DWG, IGES, STEP i innych czyni go doskonałym dodatkiem do głównego systemu CAD. Co najważniejsze, VisualCAD jest całkowicie darmowy!

VisualCAD/CAM dostępne jest również w wersji darmowej jako FreeMILL. Dzięki FreeMILL będziesz w stanie:

  1. Stworzyć ścieżkę narzędzia w operacji wierszowania, w której narzędzie jest prowadzone wzdłuż zestawu równoległych płaszczyzn, aby wyciąć twoją geometrię.
  2. Utworzyć ścieżki narzędzia zarówno do obróbki zgrubnej, jak i wykańczającej.
  3. Uruchomić pełną symulację obróbki z ubytkiem materiału.
  4. Wygenerować G-kod dla swojej maszyny

FreeMILL nie jest osobnym produktem, ale modułem zawartym w VisualCAD/CAM. W ten sposób działa samodzielnie (nie jest wymagany żaden inny system CAD).

Oferujemy różne konfiguracje VisualCAD/CAM, dostosowane do różnych potrzeb i wymagań:

  • Xpress (XPR): Jest to podstawowa wersja programu, polecana dla hobbystów i studentów, idealna do rozpoczęcia pracy z programowaniem CAM. Obejmuje metody obróbki w 2.5 i 3 osiach oraz wiercenie.
  • Standard (STD): Oprogramowanie obróbki ogólnej przeznaczone dla operatorów maszyn, która rozszerza możliwości obróbki w porównaniu do wersji XPR. Produkt ten jest idealny do szybkiego prototypowania oraz do celów edukacyjnych, gdzie łatwość użytkowania jest najważniejszym wymogiem. Oferuje metody obróbki w 2.5 i 3 osiach oraz wiercenie. Konfiguracja STD zawiera także moduły TURN, NEST i ART.
  • Expert (EXP): Ta konfiguracja umożliwia 4-osiową indeksowaną i ciągłą obróbkę zgrubną i wykańczającą. Dostępna jest obróbka ciągła oparta na krzywych oraz obróbka oparta na powierzchniach, bryłach i siatkach. Konfiguracja EXP obejmuje bezpłatne moduły TURN, NEST i ART.
  • Professional (PRO): Oprogramowanie przeznaczone dla odlewnictwa, tworzenia matryc, oprzyrządowania, szybkiego prototypowania i obróbki ogólnej. Oferuje wydajne strategie generowania ścieżek narzędzia w połączeniu z narzędziami do wydajnego sterowania narzędziem skrawającym. Konfiguracja PRO zawiera także moduły TURN, NEST i ART.
  • Premium (PRE): Pakiet zawierający funkcjonalność obróbki ciągłej w 5 osiach. Odpowiedni dla bardzo wyrafinowanych wymagań obróbki, takich jak przemysł lotniczy, produkcja form i przemysł drzewny. Obejmuje zaawansowane metody obróbki skrawaniem. Konfiguracja PRE zawiera także moduły TURN, NEST i ART.

Nasz zespół chętnie pomoże Ci w wyborze odpowiedniej konfiguracji VisualCAD/CAM dla Twoich potrzeb.