Operacje obróbki od 2.5 do 5 osi 

VisualCAD/CAM oferuje pełen zakres operacji obróbki w zakresie od 2.5 do 5 osi płynnych, umożliwiając wykonanie różnorodnych zadań (bardziej szczegółowy opis możliwości znajduje się tutaj).  

  • 2.5 osiowa obróbka stosowana jest do części pryzmatycznych lub wyciągniętych o pionowych ścianach. Pozwala m.in. na frezowanie kieszeni i podcięć, profilowanie, gwintowanie, fazowanie, a także na tworzenie wyżłobień i rowków na płaskich detalach, a także cięcie piłą i nożem. 
  • 3 osiowa obróbka używana jest do frezowania skomplikowanych kształtów, zapewnia wiele operacji m.in. do obróbek zgrubnych i wykańczających, a także obróbki resztek, ołówkową i wykrywanie obszarów potencjalnej kolizji. 
  • 4 osiowa obróbka płynna, umożliwia obróbkę detali obrotowych. Pozwala m.in. na 4-osiową obróbkę indeksowaną, równoległą obróbkę zgrubną czy też równoległą obróbkę wykańczającą. 
  • 5-osiowa obróbka skomplikowanych części. Frezowanie w 5-ciu płynnych osiach zwiększa elastyczność przy obróbce trudnych detali, które wymagają frezowania pod różnymi kątami i dostępu do ciężko dostępnych detali. Możliwa jest m.in. 5-osiowa obróbka indeksowana oraz obróbka płynna m.in. obróbka 5 osiowa między 2 krzywymi, wzdłuż krzywej prowadzącej, normalna do powierzchni i inne.