Obróbka drewna

Obejmuje wiele różnych rodzajów obróbki, od produkcji znaków po obróbkę mebli i szafek. Szeroka gama naszych produktów CAM doskonale nadaje się do sprostania wymagającym potrzebom firm z tej branży.

Przydatne funkcje:

  • V-Carving – do wykonywania znaków
  • Grawerowanie – do grawerowania liter
  • Wykończenie równoległe 3 osi
  • Obróbka ołówkowa
  • Stała obróbka wierzchołkowa
  • Indeksowana obróbka 5-osiowa i płynna obróbka 5-osiowa
  • Konwersja obrazy 2D na 3D za pomocą modułu ART
  • Zagnieżdżanie części i paneli za pomocą modułu NEST

Przemysł drzewny:

Przemysł drzewny obejmuje wiele znanych dyscyplin, takich jak stolarstwo, stolarstwo i produkcja mebli, aby wymienić tylko kilka. Prototypowanie i Tool & Die są również dyscyplinami, w których w dużej mierze stosuje się obróbkę drewna.

Szafki:

Ta branża wykorzystuje głównie ścieżki narzędzia 2.5 i 3-osiowe do wycinania zagnieżdżonych komponentów z arkuszy na 3-osiowych ploterach CNC. Możliwość automatycznego rozkładania zespołu szafki na zagnieżdżone arkusze gotowe do obróbki to zaleta każdego oprogramowania CAM.

Stolarstwo:

Branża ta jest niszową dziedziną budownictwa architektonicznego i produkuje zarówno standardowe, jak i niestandardowe elementy stolarskie, takie jak schody, poręcze i złocone panele, żeby wymienić tylko kilka. Ze względu na moc projektowania organicznego dzisiejszych narzędzi do projektowania wspomaganego komputerowo, komponenty frezarskie mogą wymagać użycia 3, 4 i 5 osiowych centrów frezarskich CNC.

Meble:

Ta branża obejmuje dyscypliny projektowania artystycznego, przemysłowego i funkcjonalnego, stosowane zarówno przez projektantów, jak i rzemieślników. Forma i funkcja elementów konstrukcyjnych mebli nakazuje, aby wykorzystywały one głównie 2-1/2, 3 i 4-osiowe centra frezarskie CNC. Jednak niektóre elementy dekoracyjne mogą również wykorzystywać techniki 5-osiowe.

Prototypowanie:

Branża ta w dużym stopniu stosuje dyscypliny obróbki drewna. Obejmuje to produkcję form kompozytowych, form próżniowych i projektów próbnych, które są w dużej mierze wykonane z drewna i produktów ubocznych drewna. Te projekty mogą również wykorzystywać 3-, 4- i 5-osiowe centra frezarskie CNC.

Narzędzie i matryca

Możesz pomyśleć, że ta branża obejmuje głównie cięcie metali. Jednak formy prototypowe i produkcyjne są również obrabiane z drewna i produktów ubocznych drewna jako dowód słuszności koncepcji rdzeni i gniazd form przed rozpoczęciem produkcji. Zmiana koncepcji wnęki w modelu drewnianym jest znacznie łatwiejsza i tańsza niż w przypadku rzeczywistej wnęki stalowej.